Ovdje možete doznati nešto više o eTwinning projektima u koje smo uključeni.

eTwinning projekti
RUKU POD RUKU SA ZEMLJOM
Autor: Kristina Tonković, 14. 5. 2022.

22.4. Dan planeta Zemlje

Planet Zemlja jedini je poznati planet na kojem postoji život. Zbog toga, naš je zadatak čuvati Zemlju te joj ne činiti nažao. Brzim načinom života i brzim rješenjima za ljude došli smo do velike problematike smeća i zagađivanja zemlje, vode i zraka. Naš je zadatak naučiti novije generacije o potrebi očuvanja i zaštite Zemlje jer je ovo jedini planet koji imamo te ga moramo čuvati i paziti kako bi nama, te našoj djeci poslije nas, život bio lijep i ugodan kako bi mogli disati punim plućima čistog zraka, piti pitku vodu te šetati zelenim šumama i livadama.

Projekt "Ruku pod ruku sa Zemljom" autorski je projekt učiteljice produženog boravka Aileen Marinčić koji se provodi u 1., 2. i 4. razredu produženog boravka. Projekt se provodio od kraja ožujka sve do kraja svibnja. Nastoji se povećati svijest o potrebama očuvanja i zaštite Zemlje, učiti o reciklažnom procesu otpada i potrebi odvajanja otpada, smanjenju utjecaja našeg ekološkog otiska na Zemlju te stvaranje ugodnijeg mjesta za život svih nas. Mi smo pokretači promjena i već malim promjenama možemo utjecati na čišći svijet.

Tijekom skoro dva mjeseca učenici su uz veliki broj aktivnosti ostvarili željeno - povećati želju za pomoć našoj planeti. Malim koracima naprijed.

U nastavku vijesti možete pogledati kako smo to ostvarili.

Detaljnije možete vidjeti na stranici VEŽIČKI TIĆI - Ruku pod ruku sa Zemljom.

Kliknite na fotografiju za uvećani prikaz.