Tri države, tri jezika, tri sporta

Projekt Tri države, tri jezika, tri sporta dio je projekta iŠkola (sustavno uvođenje tableta u nastavu svih predmeta) u koji je uključena cijela škola. Projekt je namijenjen svim učenicima od 5. do 8. razreda (193 učenika), a posebice učenicima 5. i 6. razreda koji osim engleskog uče i talijanski kao drugi strani jezik i koriste iPad u nastavi. (54 učenika: 32 djevojčice i 22 dječaka). Suradnjom naše škole i škola u zemljama talijanskog govornog područja koje također koriste iPad u nastavi, projekt omogućava kontakt svakog pojedinog učenika s jednim vršnjakom iz škola partnera radi vođene i praćene komunikacije putem e-maila na talijanskom i/ili engleskom jeziku te sudjelovanje u zajedničkim aktivnostima kao što su izrada on line hrvatsko-talijanskog i talijansko-engleskog mini rječnika, odigravanje virtualnih nogometnih, odbojkaških i košarkaških/rukometnih utakmica na aplikacijama na iPadu i višednevni susreti svih sudionika u školama partnerima s ciljem upoznavanja i druženja uz odigravanje sportskih susreta i uporabu triju jezika.

Voditeljica projekta: Klara Starkl Crnković, prof.

Projekt osvojio prvu državnu nagradu Europske komisije, a škola Certifikat europske oznake jezika!

ČESTITAMO!!!!!

Više o svemu na poveznicama:

Nagrada i priznanje Europska oznaka jezika

OŠ Vežica opet najbolja