Izborna nastava

Iz Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi:

Članak 27.

(5) Predmeti koji se izvode izborno obvezni su tijekom cijele školske godine za sve učenike koji se za njih opredijele. Učenik bira izborni predmet ili izborne predmete pri upisu u prvi razred ili najkasnije do 30. lipnja tekuće godine za iduću školsku godinu. Za uključivanje učenika u izbornu nastavu potrebna je pisana suglasnost roditelja.

(6) Učenik može prestati pohađati nastavu izbornog predmeta nakon pisanog zahtjeva roditelja učenika koji se mora dostaviti Učiteljskom vijeću nakon završetka nastavne godine, a najkasnije do 30. lipnja tekuće godine za sljedeću školsku godinu.

(7) Iznimno od stavka 5. ovoga članka, roditelj djeteta osnovne škole u slučaju dugotrajnih zdravstvenih teškoća djeteta ili zbog drugih opravdanih razloga može podnijeti pisani zahtjev za prestanak pohađanja izbornog predmeta i tijekom nastavne godine.

Napomena:

Za izborne predmete u koje je učenik/ca već uključen/a nije potrebno podnositi suglasnost roditelja.

Priložene obrasce možete ispisati i predati razredniku u papirnatom obliku ili ispuniti obrazac u digitalnom obliku (digitalni obrazac). Za ispunjavanje digitalnog obrasca trebat će vam elektronički identitet (AAI@EduHr) vašeg djeteta.

Priloženi obrasci:

1. Uključivanje u izbornu nastavu:

1.1. Suglasnost za uključivanje učenika u izbornu nastavu.pdf

1.2. Digitalni obrazac:

2. Ispis iz izbornog predmeta

2.1. Zahtjev za ispis iz izbornog predmeta.pdf

Papirnati zahtjev za ispis iz izbornog predmeta potrebno je poslati na e-mail adresu pedagoga koja glasi: os-vezica-pedagog@ri.t-com.hr, najkasnije do 30.lipnja tekuće godine za sljedeću školsku godinu.

2.2. Digitalni obrazac:

Digitalni obrazac se automatski šalje pedagogu na e-mail adresu, a može se ispuniti do 30.lipnja tekuće godine za sljedeću školsku godinu.