Ovdje možete doznati nešto više o eTwinning projektima u koje smo uključeni.

eTwinning projekti
DAN RUŽIČASTIH MAJICA 2022.
Autor: Kristina Tonković, 14. 5. 2022.

Prvaši produženog boravka s učiteljicom Aileen uključili su se u eTwinning projekt "PINK SHIRT DAY 2022.". Prošlogodišnji uspješan projekt nastavljen je i ove godine te unaprijeđen s nizom novih aktivnosti. Kroz niz različitih aktivnosti bavili smo se prevencijom svih oblika vršnjačkog nasilja.

Pored Dana ružičastih majica koji smo obilježili zadnje srijede u veljači, obilježili smo i mnogobrojne značajne datume koji doprinose smanjenju vršnjačkog nasilja te jačanju mentalnog zdravlja učenika.

Glavni cilj projekta je prevencija vršnjačkog nasilja i podizanje učenikove svijesti o nasilju putem njegovanja nenasilne komunikacije, dogovora, suradnje i osnaživanje primjerima lijepog ponašanja te uvažavanja različitosti ljudi oko nas. Razvijanjem empatije, prihvaćanjem i poštovanjem različitosti te razvijanjem ljudskih i moralnih vrijednosti rastemo kao ljudi i svoju snagu usmjeravamo ka pozitivnim stvarima koje omogućuju mirnoću našeg uma i tijela.

Usmjeravali smo naše aktivnosti upoznavanju jedni drugih putem raznih radionica te obilježavanju dječjih važnih datuma kao što su dječji tjedan i dan djeteta, ali i mnogih drugih koje možete vidjeti u nastavku vijesti.

Sve aktivnosti pogledajte na stranici VEŽIČKI TIĆI - Dan ružičastih majica 2022.

Kliknite na fotografiju za uvećani prikaz.

PINK SHIRT DAY 2022.

GLUMA OSJEĆAJA