Osmišljavanje Erasmus kutka u učionici
Autor: Loredana Zima Krnelić, 27. 9. 2017.

U ovim aktivnostima učenici se upoznaju s Erasmus+ programom općenito, po prvi puta te s projektom “Mladi poduzetnici u akciji” u kojem sudjelujemo kao škola partner. Istražuju zastave zemalja partner škola kao i mrežne stranice škola s kojima ćemo kroz dvije godine surađivati.

U razgovoru s učiteljem, a uz pomoć priručnika, brošure i Interneta učenici osmišljavaju Erasmus kutak u učionici, a kasnije i Erasmus kutak u školi. Iznose svoje ideje za planiranu suradnju između škola kao i aktivnosti u kojima će razvijati poduzetnost,  kreativnost, inovativnost, financijsku i digitalnu pismenost te multikulturalnost. Za početak upoznaju se s državnim simbolima i znamenitostima zemalja s kojima sudjelujemo u projektu.

IZRADA LOGOTIPA

Izrađuju logotipe za projekt, ukrašavaju pano u učionici oslikavajući zastave zemalja škola partnera i EU.

Učenici predlažu koje ćemo aktivnosti provesti u našoj školi kako bi i ostale učenike, učitelje i roditelje, ali i lokalnu zajednicu upoznali s projektom. Osmišljavaju Erasmus kutak na ulazu u školu koji će na interaktivan način podučiti učenike, učitelje i roditelje o programu i projektu. Učenici se vrlo rado uključuju u ovakve aktivnosti, kroz koje mogu izraziti svoju kreativnost i inicijative.

Loredana Zima Krnelić, prof.