Suvremeni ples
Najava nastupa u Zagrebu na festivalu INKAZ sa Plesnom grupom Magija i Udrugom gluhih i nagluhih PGŽ Rijeka
Autor: Bosiljka Jelača, 11. 5. 2017.

Nastup u kazalištu Trešnja u 15.45

RECI MI

Predstava suvremenog plesa „RECI MI“ nastala je u suradnji Plesne grupe Magija iz Udruge osoba s cerebralnom i dječjom paralizom – Rijeka s Udrugom gluhih i nagluhih PGŽ Rijeka i OŠ za klasični balet i suvremeni ples pri OŠ Vežica (nastavak projekta “Bez granica”).

Kroz osnovnu temu neverbalne komunikacije, “RECI MI” istražuje međusobne odnose plesača od nerazumijevanja do potpune harmonije, komunikaciju između plesača i publike (plesač priča/pleše – publika sluša/gleda/osjeća), znakovni jezik kao oblik neverbalne komunikacije, poeziju izraženu kroz znakovni jezik, tekst i ples.

Tri grupe plesača kroz izmjenu sola, dueta, tria, grupnih scena, plesa i znakovnog jezika, glazbe i tišine, slike i teksta,  pričaju svoje priče i jedni drugima i publici, sa jedinom željom da ih se razumije.

Udruga gluhih i nagluhih PGŽ Rijeka:

Jasnica Desnica, Branka Straga, Gordana Trkulja, Fiorenzo Urbančić i Žaklina Zrilić

Učenice OŠ za klasični balet i suvremeni ples pri OŠ Vežica:

Anika Cetina, Renata Mavrić i Eva Šustar

Plesna grupa Magija (Udruga osoba s cerebralnom i dječjom paralizom – Rijeka):

Vedran Grozdanić,  Kristina Kovačić, Sanja Lalošević, Karla Lazović, Anita Rumac,Tea Superina i Marina Vukušić

Koreografija: Sanja Josipović u suradnji s plesačima

Asistent koreografije: Ivona Križić

Produkcija: Gordana Svetopetrić

Asistent produkcije: Anita Rumac

Kostimi: Snježana Gračan

Video-dizajner: Lario Tus

Glazba: Max Richter

Hvala Anastasia Kostner, Sandro Donda, Senka Baruška, Martina Rukavina i mnogi drugi

PLESNA  GRUPA  MAGIJA

Plesna grupa Magija dolazi iz Rijeke. Djeluje deset godina kreativno istražujući plesni pokret na području fizičkog kazališta i suvremenog plesa. Njeni su članovi mlade osobe sa invaliditetom iz Udruge osoba s cerebralnom i dječjom paralizom Rijeka.

Produkcije: TV on the radio (Mila Čuljak, 2006), Ti si mi za pet (Mila Čuljak, 2007), Život kao igra (Gordana Svetopetrić, 2008), Dance with me (Gordana Svetopetrić, 2009), Uzmi me na oblaku (Gordana Svetopetrić, 2010), Kroz tebe se lako prolazi (Sanja Josipović, 2011), Crta između (Sanja Josipović, 2012), Putovanje (Sanja Josipović, 2013), Nešto kao ljubav (Sanja Josipović, 2014), Jedno tijelo (Gordana Svetopetrić i Sanja Josipović, 2015), Prema tišini (Gordana Svetopetrić, 2015),  Bez granica i Vezane niti (Sanja Josipović, 2016)

Suvremeni ples

“Postoje prečice do radosti,

ples je jedna od njih”

Naše nagrađivane učenice suvremenog plesa,  Nikol Mandekić i Dinora Stipaničić u srijedu, 21.listopada 2015. u Salonu Grada Rijeke primiti će priznanja za svoje uspjehe. Zajedno sa svojom mentoricom Martinom Rukavina zaokružiti će prekrasno i uspješno razdoblje gdje su za svoje plesno stvaralaštvo dobili priznanja struke na 53. hrvatskom državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa te na međunarodnom plesnom natjecanju “Città di Udine’’.  Nikol sa izvedbom “Bez Granica’’, a Dinora sa koreografijom “Zima” - koju je izvela  na prijemu u Salonu Grada povodom Svjetskog dana učitelja 2.listopada 2015., gdje je dobila sve pohvale od našeg gradonačelnika kao i umirovljenih učitelja i odgajatelja.