Vjeronaučna olimpijada
Autor: Loredana Zima Krnelić, 31. 3. 2009.

ŠKOLSKA RAZINA

ŽUPANIJSKA RAZINA

DRŽAVNA RAZINA

4.2.2009.

2.3.2009.

11. – 13.5.2009

U ponedjeljak 2. ožujka 2009. godine održano je u Rijeci na Trsatu županijsko natjecanje iz vjeronauka – vjeronaučna olimpijada, na temu "Franjo Asiški u izgradnji Crkve", a povodom 800. obljetnice odobrenja prvotnoga franjevačkog Pravila.

Nakon svečanog otvaranja natjecanja sudionicima su se prigodnim riječima obratili mons. dr. Ivan Devčić, riječki nadbiskup i metropolit; Tea Mičić u ime Odjela gradske uprave za odgoj i školstvo Grada Rijeke, Sonja Damašek-Pađen ravnateljica Osnovne škole "Trsat" Rijeka i o. Lucije Jagec, gvardijan i čuvar Svetišta Gospe Trsatske.

U natjecanju je sudjelovalo 124 učenika osnovnih škola (31-a ekipa) i 84 učenika srednjih škola (21-a ekipa). Prvo mjesto je pripalo osnovnoj školi „Vladimir Gortan“. Ekipa osnovne škole „Vežica“ osvojila je 11. mjesto u sastavu: Doriana Tijan (8.c), Andrea Vrljić (7.c), Domagoj Mičetić (7.a), Jure Kostelac (6.c) i  rez. Matej Šegota (7.a), uz mentore: vjeroučiteljice Tajana Matković i Ljiljana Pavelić