Natjecanje u debati
Autor: Loredana Zima Krnelić, 4. 2. 2009.

ŠKOLSKA RAZINA
ŽUPANIJSKA RAZINA
DRŽAVNA RAZINA

do 16. veljače 2009.
8. – 9. ožujka 2009.

Debatni klub OŠ Vežica

Debatni klub OŠ Vežica osnovan je šk. god. 2006./2007. Okuplja učenike od 5. do 8. razreda, a voditeljica je Orjena Stefani – Marečić, prof. U radu nam pomaže i vanjski suradnik i bivši debatant, danas student fizike, Slobodan Momčilović.
Svake se godine natječemo na županijskim i državnim natjecanjima te sudjelujemo na debatnim turnirima i seminarima, a stalni smo sudionici i Ljetnih škola demokracije, popularnih debatnih kampova. Organiziramo ogledne debate za učenike naše škole, a rado odlazimo i u posjete debatantima drugih škola.
Ove smo godine sudjelovali na Međužupanijskom natjecanju u debati, održanom u OŠ Podmurvice 30. i 31. siječnja, s 3 ekipe u sastavu:
Vežica 1: Dora Palčevski, Maja Nikić i Jasna Španjol, učenice 8.a razreda;
Vežica 2: Alyana Glasenhardt, Veronika Kušina i Marina Zelić, učenice 8.a razreda;
Vežica 3: Iva Jurković, Monika Babić i Hana Avdović, učenice 7.a razreda.

Ekipe su zauzele sljedeći poredak između 33 ekipe:
Vežica 1: 14 mjesto,
Vežica 2: 19. mjesto,
Vežica 3: 15 mjesto.

Najuspješnija govornica bila je Dora Palčevski, 18. od 99 govornika.

U planu nam je odlazak na ovogodišnju Ljetnu školu demokracije koja će se održati u Brodarici, pored Šibenika, tijekom kolovoza.