MEĐUNARODNI HAIKU USPJESI NAŠIH UČENIKA 15. SVJETSKI JAPANSKI HAIKU NATJEČAJ
Autor: Bosiljka Jelača, 8. 10. 2018.

1.10.2018. prisustvovali smo svečanoj podjeli nagrada na 15. svjetskom dječjem haiku natječaju u organizaciji Japanskog veleposlanstva i Hrvatskog društva haiku pjesnika na kojem smo bili uspješni kao i prije dvije godine.

Na temu Živi svijet – nagrađene su hajge KORINE KALANJ I LUKE ŠKEVINA, 7. a, mentorica MIHOVILA ČEPERIĆ-BILJAN, a nagrade su im uručili gđa Akemi Hamazaki, JAL-ova dugogodišnja koordinatorica natječaja i JAL-ov predstavnik gospodin Junji Tanaka.

Njihove, kao i ostale nagradne hajge iz Hrvatske možete pogledati na poveznici:

Svečanost je održana u HAZU koju su učenici imali priliku razgledati, a nakon dodjele održano je predavanje o haiku poeziji.

Jal Foundation već 15 godina organizira ovaj haiku natječaj za svu djecu svijeta,  a nagrađene nacionalne radove imaju priliku vidjeti i putnici koji koriste avionske letove glavnog pokrovitelja Jala. Tema za iduću godinu, 2018./2019. je sport.

Čestitamo!

Više o svemu u fotogaleriji!

Mihovila Čeperić-Biljan, prof.