PRODUŽENI BORAVAK 1. RAZRED I UČITELJICA NIKOL BELASIĆ
Autor: Kristina Tonković, 24. 6. 2024.

Ove godine učenici produženog boravka 1.a  i 1.b razreda sudjelovali su u svojim prvim eTwinning projektima: Škola je škola, a boravak je baš fora 4, 100. dan u školi, Pink Shirt Day 2024., Dani jabuka, dani zdrave hrane 3.

Navedena četiri eTwinning projekta s njima je provodila učiteljica razredne nastave Nikol Belasić. S veseljem su se uključili u projekte i kroz godinu istraživali, učili, kreativno se izražavali i zabavili.

Više informacija o projektima možete pročitati u nastavku vijesti.

Učiteljica produženog boravka prvih razreda Nikol Belasić

„Škola je škola, a boravak je baš fora 4“ projekt je u kojem smo sudjelovali kroz cijelu nastavnu godinu. Obilježavali smo važne datume kroz godinu, upoznavali se s drugim produženim boravcima i ostvarili suradnju s njima.

Ove godine bilo je mnogo aktivnosti, a naše radove, fotografije i aktivnosti možete pogledati na liku:

PB, OŠ "Vežica" - ŠKOLA JE ŠKOLA, A BORAVAK JE BAŠ FORA 4 (google.com)

„100.dan u školi“ projekt je kojem je cilj razvijati vještine prezentacije i javnog nastupa učenika, kulturnog ponašanja, dramsko - recitatorske, jezične, glazbene i plesne vještine te samostalno sudjelovati u različitim aktivnostima koje imaju zajednički cilj obilježavanja 100. dana u školi. Tako smo do broja 100 došli na različite načine u tjedan dana: Na slovo, na slovo do 100 riječi, Plesom do 100 koraka, Čudovište Stotko, Vježbanjem do 100, Bojanka, Kruna za 100. dan škole i još mnogo toga.

Naše radove, fotografije i aktivnosti možete pogledati na liku:

PB, OŠ "Vežica" - 100. DAN U ŠKOLI (google.com)

„Pink Shirt Day 2024.“

Nažalost, nasilje je danas sve češće prisutno i ne odnosi se samo na fizičko, već i verbalno, online nasilje. Učenici produženog boravka realizirali su projekt kroz više aktivnosti. Kao uvod u projekt, obilježili smo Dan sigurnijeg interneta sudjelujući u radionici Centra za sigurniji internet (csi.hr) „Balansiram" putem koje smo tražili alternativne aktivnosti za provođenje slobodnog vremena. Zadnju srijedu u veljači obilježili smo Dan ružičastih majica kroz osam aktivnosti. Sudjelovali smo i u suradničkim aktivnostima projekta (pisanje snažne poruke, dijeljenje materijala, primjeri dobre prakse i web 2.0 alati).

Naše radove, fotografije i aktivnosti možete pogledati na liku:

PB, OŠ "Vežica" - DAN RUŽIČASTIH MAJICA (google.com)

„Dani jabuka, dani zdrave hrane 3“ bio je projekt koji smo realizirali kroz jedan tjedan i tako obilježili Dan jabuka. Aktivnosti koje smo proveli su: donošenje jabuka i razgovor o vrstama jabuka, zanimljivostima i poznatim izrekama o jabukama, fotografiranje s jabukama, jabuka u glazbi i matematici, ispunjavanje vježbenice, crtanje jabuke (crta, točka) te pisanje zajedničke knjige recepata.

Naše radove, fotografije i aktivnosti možete pogledati na liku:

PB, OŠ "Vežica" - DANI JABUKA, DANI ZDRAVE HRANE 3 (google.com)

KNJIGA RECEPATA