8.A RAZRED U POSJETU KASTVU TE MUZEJU U LIPI
Autor: Kristina Tonković, 29. 4. 2024.

Dana 23. travnja 2024. godine učenici 8.a razreda naše škole posjetili su Muzejsku zbirku Kastavštine te Memorijalni centar "Lipa pamti".

U pratnji razrednice Zdenke Devčić te učitelja povijesti Bruna Vignjevića, učenici su posjetili Kastav i Lipu. U Kastvu su se učenici upoznali s poviješću te bogatom baštinom grada Kastva i kastavskog kraja. Nakon toga, učenici su posjetili malo mjesto Lipu gdje se 1944. godine dogodio veliki zločin nad lokalnim stanovništvom u Drugom svjetskom ratu.

Program je obuhvaćao upoznavanje učenika sa stradanjem Lipe kroz vođeni razgled Centra te memorijalnih mjesta u selu, a potom i radionički program na kojem su učenici, podijeljeni u grupe, promišljali o negativnim pojavama iz povijesti koje možemo prepoznati u sadašnjosti, kao i o vlastitom doprinosu njihovoj prevenciji u budućnosti.

Učenici su na radionicama pisali sastave te crtali uratke na temelju vlastitih dojmova. Na kraju su jedni drugima prezentirali svoje radove.

Fotografije možete pogledati u nastavku vijesti.

Kliknite na fotografiju za uvećani prikaz!