TREĆA NAGRADA NA ČAKAVSKON ZAJIKU
Autor: Bosiljka Jelača, 3. 12. 2018.

I ova zbirka rezultat je natječaja koji se objavljuje već 24 godine u okviru manifestacije Proljeće u Ronjgima, koje traje već 40 godina pa je ove godine obilježeno i posebnom monografijom u čast četrdesetog rođendana gdje je uvršteno puno nagrađenih radova naših učenika tijekom svih prethodnih godina.
Među 336 odabranih radova našlo se pet uradaka naših učenica. To su:

KLARA MALAŠIĆ, TREĆA NAGRADA 👏👏
LEONARDA ZEC,
AJLA SILAJDŽIJA,
PETRA DEKANIĆ, dva literarna rada od kojih je jedan bio u užem izboru za nagradu

Sve su učenice sa svojom mentoricom Ester Acinger pozvane na promociju zbirke u Dom kulture Hreljin gdje su bile dio programa i gdje su uživale u čakavskoj besedi u tekstu, glazbi i pokretu. Pogledajte fotogaleriju!