HAIKU SUSRET – U SPOMEN NA BORIVOJA, 2018.
Autor: Bosiljka Jelača, 21. 11. 2018.

U nedjelju, 18.11.2018. naši su učenici sudjelovali na međunarodnom haiku susretu koji je posvećen riječkom haiku pjesniku Borivoju Bukvi.

Ana Cvek, Vannessa Alispahić, Melina Hajdarević, David Brnard, Toni Kraljić, Luka Ropuš i Goran Matijašić kazivali su svoje nagrađene haiku pjesme s nekoliko ovogodišnjih haiku natječaja u Hrvatskoj i Japanu te oduševili sve prisutne sudionike događaja.

Susret se održava već treću godinu u sklopu Dana prijatelja knjige u organizaciji riječkog književnog društva, a naši učenici, na poziv organizatora, sudjeluju svake godine. Okupljajući se na Trsatskoj gradini, prisjetili smo se i našeg prvog susreta s haiku pjesnikom Borivojem Bukvom 2015. kada smo sudjelovali na 15. haiku susretima riječkog haiku društva što je snimala japanaska televizija.

Mihovila Čeperić-Biljan