POSJET IZLOŽBI LICA PRIČAJU
Autor: Gordana Frol, 15. 5. 2017.

Dana 12. svibnja 2017. godine učenici osmih razreda sudjelovali su u programu kreativnih radionica u Muzeju grada Rijeke na temu izložbe Lica pričaju.
Uz stručno vodstvo kroz tridesetak portreta i desetak bisti iz Likovne zbirke Muzeja grada Rijeke, ponovili su i proširili znanje iz dinamične riječke povijesti, a tijekom igre Potraga za muzejskim blagom, mogli su na licu mjesta utvrditi i provjeriti novostečeno znanje o značajnim riječkim osobama 19. i 20. stoljeća kao i iskušati svoje umjetničke vještine.
Bilo je i sretnika koji su imali mogućnost sjesti za klavir na kojem je skladao Ivan Zajc i odsvirati skladbu po vlastitom izboru.
Da je bilo zanimljivo i vrlo zabavno, svjedoče fotografije u prilogu.