SJAJAN USPJEH NAŠIH UČENIKA NA EKIPNOM MATEMATIČKOM NATJECANJU nauMATiKA
Autor: Kristina Tonković, 30. 4. 2024.

U subotu, 27.4.2024. godine, zaljubljenici u matematiku svih uzrasta mogli su uživati na tradicionalnom ekipnom natjecanju nauMATiKA u OŠ Grabrik u Karlovcu.

Škole su okupile svoje najbolje matematičare od 4. razreda osnovne do 4. razreda srednje škole, pretvarajući svoje učionice u arenu matematičkih izazova.
Na ovom natjecanju učenici nisu rješavali zadatke sami, već su se udružili u timove kako bi pokazali svoje kolektivno znanje i vještine.

Naša škola, pod mentorstvom profesorica Mirele Babić i Varelije Brelih, sudjelovala je s dvije iznimne ekipe. U kategoriji 5. i 6. razreda sjajno su se predstavili Gašpar Čavrak, Fran Mahovlić, Laura Banić i Gabriel Sever, dok su u kategoriji 7. i 8. razreda Vladimir Predragović, Niko Kršćo, Lara Richter i Teo Dipić bili nenadmašni i osvojili 1. mjesto.

Nakon natjecanja su domaćini poveli natjecatelje i mentore u posjet izuzetno zanimljivom Edukacijskom centru Nikola Tesla te kinu Edison, pružajući im priliku za dodatno učenje i zabavu.

Dio atmosfere s ovog događaja pogledajte u fotogaleriji.

Kliknite na fotografiju za uvećani prikaz!