« Studeni 2018 »

Samoocjenjivanje u nastavi engleskog jezika

Samoocjenjivanje u nastavi engleskog jezika 6.-tih razreda

Izrada Europskog jezičnog portfolia

Voditelj: Irena Mičetić, prof.

Razred: 6.c

Ciljevi: Bogata baština različitih europskih jezika je vrijednost koju treba sačuvati. Različitost nije prepreka već izvor uzajamnog dopunjavanja i razumijevanja. Boljim poznavanjem europskih modernih jezika bit će moguće razvijati bolju komunikaciju Europljana različitih materinskih jezika. Time bi se potakla i mobilnost , ali i uzajamno razumijevanje i nadvladavanje predrasuda i diskriminacija. Cilj je vijeća Europe uspostaviti djelotvorni europski sustav razmjene informacija koji bi obuhvaćao sve oblike učenja, poučavanja i istraživanja jezika koristeći se prednostima informatičke tehnologije. U skladu s tim potrebno je kod učenika već u najranijoj dobi razvijati spoznaje o vlastitim znanjima i stjecanjem istih. Omogućiti im usvajanje onih vještina koje će im pomoći u komunikaciji pri:

•        iznošenju svojih misli i osjećaja
  •        snalaženju u svakodnevnim situacijama
  •        razumijevanju i poštivanju drugačijeg
  •        načina življenja, kulture i razmišljanja
  •        poticati uzajamno razumijevanje i toleranciju
  •        poštivanje kulturne različitosti
  •        održavati i razvijati bogatstvo i različitost boljim uzajamnim poznavanjem   uključivši i manje zastupljene jezike.

Ovakav pristup zahtjeva cijeloživotno učenje , a nema boljeg nego početi u ranoj životnoj dobi.