« Studeni 2018 »

Mi jedemo odgovorno

Poštovani učenici i roditelji!

U ovoj školskoj godini naša škola sudjeluje u projektu "Mi jedemo odgovorno", koji provodi Udruga Lijepa naša, a sufinancira Europska Unija. U projekt je uključeno devet zemalja članica zaklade za okoliš. Ovaj je projekt prvi pokušaj u EU ka izgradnji školskoga programa koji rješava ključna pitanja potrošnje hrane.

Ciljevi su projekta:
-  globalno odgovoran način promišljanja o hrani, a obuhvaća proizvodnju, razmjenu i potrošnju hrane;
-  osposobiti mlade ljude da razmišljaju o izboru hrane, što jedu, odakle dolazi hrana, tko ju je proizveo, koliko se otpada stvara pritom te kako sve to utječe na ljude i naš planet.

Naša je projektna zadaća potražiti odgovore na ova pitanja - u tome nam treba i vaša pomoć.

Na web-stranici naše škole imali ste priliku ispuniti online anketu vezana uz projekt pod nazivom ANALIZA HRANE - upitnik za roditelje i učenike. U suradnji s djecom, roditelji su ispunjavali ankete do četvrtka, 27. listopada. Anketa je bila anonimna..

Temeljem odgovora procijenit ćemo i utvrditi što bi se moglo poboljšati i čemu ćemo posvetiti više pozornosti tijekom projekta.

Zahvaljujemo na suradnji!

Materijali sa radionica: