Volontiramo na eko sajmu Vežica
Autor: Loredana Zima Krnelić, 20. 11. 2018.

Eko Vežica - objava

5.11.2018. u poslijepodnevnim satima sudjelovali smo na eko sajmu Vežica. Oslikali smo i donekle uljepšali prostor na kojem se odvija sajam, likovnim radovima učenika. Radovi su nastali na satovima likovne kulture pod vodstvom učiteljice Dolores Lisac te su tematski vezani za ekološke proizvode. Razgovarali smo s proizvođačima ekološki uzgojenih proizvoda koji redovito dolaze iz raznih krajeva Hrvatske kako bi ponudili svoje kvalitetne proizvode. Unatoč nešto višim cijenama primjetili smo veliki broj kupaca koji kupuju ekološke proizvode i brinu o zdravoj prehrani. Saznali smo ponešto o načinu dobivanja i izgledu ekoloških certifikata, cijeni ekoloških proizvoda, isplativosti ulaganja u eko proizvodnju i naravno kupili nešto za naše roditelje. Sve pohvale curama na volji i želji da sudjeluju u ovakvoj aktivnosti te naravno sve pohvale izlagačima koji unatoč vremenskim prilikama i velikim udaljenostima iz kojih dolaze izlažu svoje proizvode i omogućuju građanima Rijeke kupnju zdrave hrane.

Loredana Zima Krnelić, prof.