Suvremeni ples
Festival Inkluzivne scene u četvrtak u 19 u HKD-u
Autor: Bosiljka Jelača, 23. 5. 2017.

Na Festivalu Inkluzivne scene u četvrtak u 19 u HKD-u nastupa i naša škola i učenice Anika, Renata i Eva u suvremenoj plesnoj predstavi RECI MI zajedno s Plesnom grupom Magija i Udrugom gluhih i nagluhih PGŽ Rijeka.

INKLUZIVNE SCENE

(mini festival)

25.05.2017.

Hrvatski kulturni dom na Sušaku

Početak u 19.00 sati.

Ulaz slobodan (donacije)

Mini-festival Inkluzivne scene je drugi po redu festival čiji je program pokrenuo Integrirani kolektiv za istraživanje pokreta(Integrated Movement Reserach Collective - IMRC) u suradnji sa Plesnom grupom Magija (Udruga osoba s cerebralnom i dječjom paralizom Rijeka)Programom se nastavlja višegodišnji rad u polju inkluzije osoba s invaliditetom u suvremenom plesu. Ideja festivala nastala je iz želje i potrebe za uspostavljanjem zajedničkog konteksta kroz okupljanje izvedbi na jednom mjestu sa zajedničkom publikom, s ciljem razmjene praksi, iskustava, problema, ideja i utopija. U tom kontekstu festival je svojevrstan nastavak edukativnih i umjetničkih aktivnosti oba kolektiva.

Umjetnički voditelji festivala: Iva Nerina Sibila i Gordana Svetopetrić

Producent (riječkog festivala): Gordana Svetopetrić u suradnji sa Udrugom osoba s cerebralnom i dječjom paralizom Rijeka

Asistentica produkcije: Anita Rumac

Pokrovitelj: Grad Rijeka

Zahvale: Miljenko Mišljenović, Renata Kovačić, Riječki Sportski Savez (RSS), OŠ za klasični balet i suvremeni ples pri OŠ Vežica, Sandro Donda, Barbara Bourek, Udruga gluhih i nagluhih PGŽ Rijeka, Ivona Križić, Plesni studio Axis, Marina Vukušić, članovima obitelji i asistentima.