Suvremeni ples
Sudjelovanje naših učenica na Europskom festivalu plesa u Novom Sadu
Autor: Bosiljka Jelača, 26. 11. 2016.

Na Europskom festivalu plesa sudjelovali su natjecatelji iz 12 država, točnije čak 3400 plesača, a Rijeku i okolicu predstavljali su Porto Ri, Dance Queen, K2K, Flame, RiS Dance Centar, Rotondo,  Sirius, Dance studio Oksana Brandibura, Osnovna škola za klasični balet i suvremeni ples pri OŠ Vežica, te Flash dance Unit.

U Novom Sadu su nastupile i učenice Osnovne škole za klasični balet i suvremeni ples pri OŠ Vežica Rijeka Anika Cetina i Renata Mavrić. Učenice 4. a razreda, odjel suvremenog plesa, predstavile su se koreografijom »Trenutne frustracije« koju su same osmislile.

– Predstavile smo se u kategoriji contemporary/modern duo ili trio senior. Imale smo 23,3 boda s kojima nam je izmaklo 3. mjesto. Uživale smo gledajući brojne koreografije koje će nam zasigurno poslužiti kao inspiracija i poticaj za daljnji rad i učenje. Ponosne smo što nam je ovo četvrta koreografija koju smo zajedno napravile i kojom smo sudjelovale u dosad najvećem natjecanju – s više od 3000 sudionika, otkrile su Anika i Renata.

BRAVO ANIKA I RENATA!!!

Više u članku Novog lista.