5. međunarodni haiku natječaj Vežica, 2020.
Autor: Kristina Tonković, 23. 10. 2020.

Poštovani sudionici 5. međunarodnog haiku natječaja Vežica, 2020.,

zahvaljujemo još jednom svim učenicima i njihovim mentorima, iz zemlje i inozemstva, na ovogodišnjem sudjelovanju u obje kategorije.

Nadali smo se jesenjem okupljanju u Japanskom vrtu ispred OŠ Vežica u Rijeci, no to zbog propisanih epidemioloških mjera nije moguće.

Zbornik ovogodišnjeg natječaja je u tisku te će svi nagrađeni/pohvaljeni, kao i škole sudionice, poštom primiti svoje primjerke.

Raduje nas kontinuitet škola i mentora tijekom pet godina, kao i svih koji se javljaju prvi puta, a oko 2500 radova u petogodišnjem trajanju, vjerojatno je doprinesao uz druge dječje haiku natječaje, kao i uspjesi naših učenika na japanskim haiku natječajima da se ovih dana i naši haiku susreti nađu u svjetskom projektu Haikupediji!

Živimo i nadalje haiku trenutke!