Volonteri
Autor: Bosiljka Jelača, 30. 5. 2018.

Suradnja Osnovne škole Vežica s Osnovnom školom Gornja Vežica i Prvom riječkom hrvatskom gimnazijom u čišćenju i uređenju okoliša Osnovne škole Vežica. Volonteri OŠ Vežica su bili turistički vodiči kroz školu te vođe timova za čišćenje i uređenje. Nakon održanog turističkog vođenja kroz škole gdje su učenici vodiči prezentirali sve posebnosti naše škole, odslušali smo predavanje gosp. Milana Zagorca iz Čistoće d.o.o. u vezi odvajanje otpada i njegove važnosti. Iza predavanja učenici su se na zabavan način podijelili u grupe za rad te prionuli akciji. Tijekom aktivnosti došli su nam volonteri KK FSV koji si prikupili plastične boce pomoću kojih financiraju rad svojeg kluba te iz Udruge osoba s  cerebralnom paralizom i dječjom paralizom Rijeka koji su prikupili plastične čepove pomoću kojih financiraju dio svojih potreba. Nakon aktivnosti i pospremanja, učenici volonteri uživali su u čašćenju i pjesmi te poklonima riječkih tvrtki koji su ih ugodno iznenadili.

Slike pogledajte pod Opširnije.