NAŠI NOVI HAIKU USPJESI – MEĐUNARODNA RAZINA 13. BUČIJADA – U ZNAKU „VEŽIČKE HAIKU VELESILE“– 15 NAGRADA
Autor: Gordana Frol, 17. 10. 2017.

I ove godine bili smo na tradicionalnoj Bučijadi u Ivanić Gradu 15.10.2017. te susretu hrvatskih haiku pjesnika. Kum ovogodišnje Bučijade bio je Ivica Kostelić. Na natječaj je pristiglo 105 učeničkih radova iz Hrvatske iz 12 osnovnih škola te jedne OŠ iz Rumunjske. Sudio je gosp. Dubravko Korbus, haiku pjesnik, koji je i urednik ovogodišnjeg međunarodnog Haiku Zbornika. „Svakako posebno moramo izdvojiti i pohvaliti dječju haiku velesilu viših razreda i njihovu izvanrednu mentoricu i samu haiku pjesnikinju, Mihovilu Čeperić-Biljan. Oni su poslali velik broj kvalitetnih radova, pa stoga ne čudi velik broj nagrada i pohvala koje su dobili.

“ KATEGORIJA - HAIKU, 1.- 4. R.

NEVA MAUNA – 3. NAGRADA

ALEKSIJA VUKELIĆ – POHVALA

MILJENKA RUMORA, MENTORICA, UČITELJICA 4. A

KATEGORIJA HAIKU, 5. – 8. R.

ANA MANČIĆ, 8. a – 1. NAGRADA

LEON DONADIĆ, 8. a – 2. NAGRADA

KORINA KALANJ, 6. c – 3. NAGRADA

POHVALE:

GORAN MIRIĆ, 8. a

LUKA DORČIĆ, GABRIEL STANIĆ, 8. b

TIN FIKE, IRA PAVIĆ, IVAN PETROVIĆ, 6. c

ANA CVEK, REBEKA MILIŠA, 6. a

U kategoriji hajgi nije pristigao veliki broj nagrada pa stoga nisu žirirane, već uvrštene u Zbornik, a kako su dvije koje smo poslali najuspješnije izabrane su za korice Zbornika. Naslovnicu Zbornika krase buče ANE CVEK, 6. a , koja je naša najnagrađivanija haiku učenica i prošle školske godine pa ovime nastavlja svoj haiku niz – u kategoriji i haiku i hajgi. Likovni rad ANEMARIJE JUSUP, 6. c je na zadnjoj stranici Zbornika. Promoviran je i ovogodišnji broj časopisa IRIS koji izlazi jednom godišnje, u kojem je objavljen članak i nagrađeni haikui s Međunarodnog Haiku susreta Vežica.

Djelić ovogodišnje Bučijade u organizaciji TZ IVANIĆ GRADA, GRADA IVANIĆ GRADA I HAIKU UDRUGE TRI RIJEKE donosimo u fotogaleriji!

Priloženi dokumenti:
IMG_9579.JPG (777.30 KB)